18 | 01 | 2022

Здоров'я

Прянощі в українській кухні.Історичний нарис

Прянощі в українській кухніПряними називають рослини, в органах яких (у листі, коренях, плодах) містяться ароматичні або гостросмакові речовини. З давніх-давен людина цінувала пахучі трави. Спочатку їх використовували в різних ритуалах, а пізніше — для надання аромату і присмаку стравам, а також для виготовлення ліків.

З історії української кухні. Нарис

Народна українська кухняНародна кухня — це така ж культурна спадщина українського народу, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток, яким можна пишатися, який не слід забувати.
Українська кухня складалася протягом віків і з давніх часів відзначалася різноманітністю страв, високими смаковими та поживними якостями.

Харчування українців. Етнографічний нарис

Здорова їжа. Здоровенькі були!Важливою складовою частиною матеріальної культури кожного народу є його їжа. її характер залежить від багатьох факторів: соціально-економічного становища людини, історичних умов, природно-географічного середовища, напрямку господарської діяльності тощо.

Актуальність і ефективність традиційної давньоукраїнської системи харчування

Педiатри В. Гьобель та М. Гльоклер [15] радять в перiод дозрiвання мозку дитини – до трьох рокiв уникати картоплi, м'яса, яєць у харчуваннi малюкiв. Вони пов'язують передчасну втрату зору iз вживанням картоплi. Вiдична наука i етнографiчнi дослiдження стверджують, що замiсть м'яса була щириця (амарант) [16], бобовi (сочевиця, горох, кольорова квасоля, нут), горiхи, iнше [17, 18].

Яку їжу ми вважаємо корисною?

Яку їжу ми вважаємо корисною? Смачну! Тож полюбляємо смажене, копчене… І лише з першими ознаками хвороби починаємо сумніватися: чи дійсно між «смачно» і «корисно» нема різниці?

Давайте домовимося, що головна мета, якої ми прагнемо, це наше відмінне здоров’я та розсудливість за столом. Важко відмовитись від звичної їжі, навіть якщо знаєш, що вона шкодить здоров’ю. Але є й інші причини: наприклад, немає під рукою меню, яке складалося б з правильно підібраних корисних продуктів.

Готуємо приправи власноруч

Прянощі. ПРиотування в домашніх умовахЯк буденний, так і святковий стіл важко уявити без різноманітних приправ. Українці з давніх-давен шанували природні прянощі, вміли вдало підібрати до будь-якої страви спеції, а також приготувати оригінальні приправи. На жаль, чимало рецептів втрачено, але деякі збереглися й до нині.

До приправ у сучасній кухні ви відносимо різноманітні соуси, майонез, хрін, гірчицю, аджику тощо. Безперечно, все це можна придбати у магазинах – асортимент продукції задовольнить найвибагливішого покупця. Але дуже часто виробники задля економії та подовження терміну реалізації додають до приправ барвники, консерванти та штучні ароматизатори. Тож куди безпечніше та, повірте, смачніше буде, якщо приготувати приправи власноруч!

 

Здорове харчування. Овочеві делікатеси на зиму

 

Консервування продуктів на домуОвочі можна й потрібно заготовлювати на зиму. Одним із найбільш застосовуваних способів заготовки продуктів на тривалий період є їх консервація. Використання консервованих продуктів узимку й навесні дозволяє урізноманітнити харчування в ці пори року, коли асортимент свіжих овочів обмежений, дає можливість забезпечити раціональне харчування родини на цілий рік, поповнити організм необхідними мікро- та макроелементами, вітамінами. Зрештою, такі заготовки дуже часто виручають господинь, якщо раптом неочікувано завітали гості.

Проросле зерно - еліксир здоров'я

З прадавніх часів наші предки використовували пророслі зерна у своєму харчуванні. Історики виявили, що  стародавні Трипільці та Арії знали секрети приготування пива, квасу і киселів із зерен, які вони пророщували.

Про них згадується також  в індійських Ведах (там досі раціон сучасних йогів складається майже на половину із пророщених зерен). «Батько медицини» - Гіппократ - теж залишив позитивні відгуки щодо застосування «живих» зерен.

 

Генно-модифіковані (ГМ) продукти та зміни в ДНК.

ГМО. Отрута для нарду Геноцид

Взагалі-то проблема впливу генно-модифікованих організмів (ГМО) і ГМ-продуктів на людину виникла аж ніяк не в останні роки.

 

ГМО – хрест на нащадках

ГМО- смерть нащадків. Отрута з їжею

Оприлюднено результати нового дослідження про вплив ГМ-сої на живі істоти, проведеного Загальнонаціональної асоціації генетичної безпеки. Висновок однозначний - природа не дає жодних шансів генетичним виродкам..!

Ліки під назвою картопля

Завдячуючи юшці Гіппократа – звичайному картопляному відвару в усі часи виживав наш народ. Теперішній час не виняток, адже є оселі, в яких та страва сьогодні одна з головних.

ГМО: чорний список виробників ГМ-продуктів

ГМО. Список продуктів

Грінпіс оприлюднив чорний список виробників ГМ-продуктів (згідно даних greenpeace.org/),  який і надається.

Декліка рецептів приготування виробів з борошна

Вироби з борошна. Млинці. ХлібНадаємо декліка рецептів виробів з борошна.

 

ВУГЛЕХОДІННЯ. Метод зцілення духу, душі й тіла

Вуглеходіння (ходіння по розпеченому вугіллю) у більшості українців асоціюється з йогівськими практиками індусів чи шаманськими ритуалами африканських племен. І мало хто знає, що це дійство було традиційним і в слов’ян. Його практикували й козаки для виховання здорових, сміливих, невразливих і непереможних вояків, які боронили свою вітчизну і були грозою для агресорів різних країн. Крім того, ритуали вуглеходіння проводили в християнських монастирях, у деяких духовних обителях це роблять і зараз (приміром у Болгарії та Греції).

Це дійство видається таємничим та викликає багато запитань. Зокрема, чому ноги людини, що пройшла по розпеченому вугіллю (температура його сягає 400—1000°С), залишаються неушкодженими? Протягом багатьох  років цей феномен вивчають і намагаються пояснити науковці. Практика вуглеходіння викликає цікавість у сучасних фахівців з вивчення можливостей організму людини: реабілітологів, психологів, біоенергетиків. І як виявилося — не даремно.

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud433.jpg
Свята наша земля
pryr68.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
feed-image Посилання на RSS
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.