18 | 01 | 2022

Язичники «Великого Вогню» провели в Житомирі відкрите богослужіння.

У статті під назвою "Житомирські язичники провели відкрите богослужіння «Великого Вогню» (фото, відео)"  (reporter.zt.ua)  є таке повідомлення: "у  суботу 14 травня в конференц-залі готелю «Україна» відбулося друге засідання міжнародного круглого столу «Етнічні релігії в Україні й світі»".

 

 

Пройшов майже місяць з того часу, і ніякої інформації з цього приводу, навіть на сайті слов'янської духовної течії "Великий Вогонь" (останнє повідомлення на ньому датоване 25.05.2011) і на сайті слов'янської духовної течії "Великий Вогонь"(м.Житомир) (останній запис 24 і 31.05.2011р)  інформації про це  немає. 

Бажання детальніше дізнатись  про якийсь  "міжнародний круглий стіл «Етнічні релігії в Україні й світі»",  де обговорювалась, як повідомлено, етнічна релігія українського народу  і здивування від того, що там не були присутні представники  єдиної на теперішній час в Україні релігійної конфесії, що є дійсно  етнічною для українського народу , а саме - Об'єднання Рідновірів України - перетворилось на невелике розслідування і написання цієї статті.

 

Зокрема, виникли  питання:

Хто організатор цієї - і першої (05.02.2011)  і другої (14.05.2011) акції? З якою метою ці акції  були зроблені? Для чого потрібен статус "міжнародного", скільки було учасників із-за кордону в кожній акції?

Які представники етнічних релігій там були присутні, особливо- з України? Якщо не були- то чи  дано було їм запрошення на цю акцію?Які організації і хто представляли український етнос і його етнічну релігію?
Чому організатор цієї акції є саме та язичницька організація - "Великий Вогонь", в якій "не вірять ні в чорта ні в Бога" і яка має  небагато спільного з українською традицією ?

Чи поняття язичники в Україні (напр. "кельти" чи інглінги тощо)  це є тотожне з поняттям "рідновіри України", "етнічна релігія" Українців?

Чи не ховається тут маніпуляція термінами і поняттями в інтересах не українського народу?

 


 

Вперше побачив Г.Боценюка на "Віче Рідновірів України", де він, представляючи слов'янську течію "Великий Вогонь" з трибуни повідомив, що в цій організації не вірять "ні в Бога, ні в чорта". Серед присутнііх там делегатів від громад і конфесій українских язичників, рідновірів, представників релігій, основою яких є або які виникли на основі етнічної релігії українців виникло  питання - а що ж тоді представляє  тут ця особа і організація?

Побачивши там же деяких хлопців з цієї організації, відмітив з позитивом їхню лицарську виправку, відповідальність.

Прикро вразив напад на охоронця "підвипивших" адептів "Великого Вогню" під час проведення Собору Звичаєвих Громад  і позиція керівника цієї організації відносно цього.

З позитивом сприйняв, як   на сайті  "Великий вогонь" відрегували  на висловлення п.Богумира Миколаїва (РВ РПВ) що "українська нація- мертвонароджене дитя".

Не маючи особистого упередження до п.Боценюка і до слов'янської духовної течії "Великий Вогонь", спробував  уважніше придивитись до процесів, які відбуваються в середовищі "язичників" на території України.

 

 

Камо грядеші? Quo vadis?

Отже п.Боценюк, Князь Огін ( ним  очолювана слов'янська течія "Великий вогонь") виступив ініціатором "круглого столу «Етнічні релігії в Україні й світі»". представивши там  напрямок дільності організації "Великий Вогонь" як етнічну релігію Русинів-Українців.

Це вже, як повідомлятися, друга така зустріч.

Відносно першої інформація подана, але чомусь названа "прес-реліз".

 

На сайті "Великий Вогонь" розміщено фото учасників першої зустрічі і відео зустрічей без вказання, до якої зустрічі це відео відноситься, що затруднює орієнтування у подіях.

 

Г.Боценюк - Князь Огін. Великий вогонь

 

Відносно другої такої зустрічі, щоб визначити, хто був з присутніх, які теми обговорювали і якого дійшли висновку - до сьогодні важко знайти інформацію. Не повідомляється, скільки було присутніх осіб і звідки, від якої організації. Судячи по відео з сайту "Великий Вогонь" не більше 15.

З невідомих причин інші язичницькі ("кельти", різні гілки РунВіри, "православні", рідновіри тощо) організації чи громади не були запрошені або відверто проігнорували це "дійство. Чому так -  з часом проявиться відповідь.

 

Отже - від дійсно етнічних релігій України представників тут не було.

Виникає ряд серйозних, засадничих питань перш за все до тих, хто є нащадками русинів-українців і сповідують не лише релігію своїх Предків, але й духовність,світогляд, звичай, обрядовість, сам Дух нашого народу.

Бо сам термін "етнічна релігія" у відношенні до України - це визначення  того духовного напрямку, який за основу своєї діяльності має духовні цінності і традиції Українського саме! українського народу, а не аморфне "язичництво" чи "слов'янство".

 

 


 

Деталі, що стосуються проведення 05 лютого 2011р.  першого засідання міжнародного круглого столу «Етнічні релігії в Україні й світі».

 

 


 

Цей так званий "прес-реліз" , опуублікований  вже після закінчення події (25.02.2011 на сайті Великий Вогонь")і повідомляє про те, що подія відбулась 05.02.2011р . Чому  це названо прес-релізом (прес-реліз  подається перед подією, щоб зацікавлені особи, журналісти зацікавилися нею, прийняли рішення про доцільність участі в цій події та її подальшого висвітлення) - залишається гадати.

 

СЛОВ’ЯНСЬКА ДУХОВНА ТЕЧІЯ «ВЕЛИКИЙ ВОГОНЬ»

Круглий стіл - «Етнічні релігії в Україні і світі: актуальність, проблеми, перспективи».

прес-реліз
 

В останнє десятиліття ентічні релігії швидко розвиваються в усіх країнах Європи, все більше людей звертаються до давньої духовної традиції. Україна не є винятком, сотні тисяч людей симпатизують відродженню національної духовності, є багато громад і декілька різних напрямків рідної віри.

Слов’янська духовна течія «Великий Вогонь» - найстаріша офіційна язичницька організація в Україні, яка вже 21 рік відроджує національну духовну культуру наших предків – прадавніх слов’ян. Нещодавно рішенням Ради Кудесників «Великого Вогню» Житомир було проголошено духовним центром огніщан. Саме тому керівники слов’янської духовно-релігійної громади Житомира вирішили провести круглий стіл, запросивши до співбесіди науковців,студентів, представників влади, журналістів, а також  всіх, хто цікавиться відродженням української духовної культури.

Почесним гостем круглого столу став Роман Шиженській – провідний фахівець з дохристиянськіх вірувань на теренах Східної Європи, кандидат історичних наук, доцент Нижегородського державного педагогічного університету (Росія). Його доповідь була присвячена виходу книги «INDIGENOUS RELIGIONS «РУСЬ ЯЗЫЧЕСКАЯ»: ЭТНИЧЕСКАЯ РЕЛИГИОЗНОСТЬ В РОССИИ И УКРАИНЕ ХХ –ХХІ ВВ.».

У заході приймали участь провідні науковці і представники релігійних громад «Великого Вогню» і РУНвіри м. Житомира.

Круглий стіл проходив 05 лютого в приміщенні конференц-залу готелю «Україна» (за адресою: м. Житомир, вул. Київська 3).

 


 

На сайті "Славянского духовного движения "Великий Огонь " написано, що (подається мовою оригіналу)

5 февраля в Житомире состоялся круглый стол, в работе которого приняли участие ведущие ученые в области религиеведения и представители религиозных общин «Великого Огня» и РУНверы.

ВІдносно цього виникає декілька питань:

1. Відносно тексту, який є заплутаним:  ті, хто "приняли участие " -це одні ті самі особи - чи різні?

 • а) ведущие ученые в области религиеведения;
 • б) представители религиозных общин «Великого Огня» и РУНверы.
 •  

Якщо  "ведущие ученые в области религиеведения ..." є лише науковцями, без принаалежності до тих організацій, які проводили цю акцію, і це  різні особи - то хто ж був з ведучих вчених в галузі релігієзнавства? На цьому заході було всього приблизно 15 осіб...

Як повідомлено, з вчених був один - з Російської Феедерації  - Роман Шиженский.

При усій повазі до звання доцента, все ж мабуть ведучі вчені - це принаймні академіки,професори, які зробили вагомий вклад у науку -  якщо увійти у суть терміну. Інакше вихолоститься саме словво: "ведучі вчені".  І академіків треба поважати- інакше, виявляється, хтось їх веде.

Другим з ведучих вчених може бути  історик -  Г.Боценюк (судячи з повідомлення 5 каналу, де він представлений, як історик).

Якщо Г.Боценюк історик -  то у якому науковому званні? На жаль, повідомлення в інтернеті про це немає.
Принаймні в документі( який на жаль не міг знайти в інтренеті українською мовою):   "Киевское обращение участников международного круглого стола «Идея Рода в возрождении природного мировоззрения славян». Принято 11 и 14.11.2010 г. в «Книжной палате Украины им. Ивана Фёдорова», г. Киев. повідомлено про виступ доповідача : "Генадий Николаевич Боценюк - глава славянской общины «Великий Огонь» (Украина)".

Більше ніяких, тим паче ведучих вчених ні на першому, ні на другому " круглому столі" не було.

 

Якщо "ведущие ученые в области религиеведения є одночасно і "представители религиозных общин «Великого Огня» и РУНверы", тобто  ті самі особи  - то щиро поздоровляємо ці організації з великою кількістю вчених, серед яких тільки ведучі були запрошені на цьому заході.

 


 

Цікавим моментом видається виступ п.Г.Боценюка на 13-14 хв., виставлених на сайті "Великий Вогонь"  відеоматеріалів  «Этнические религии в Украине и в мире (ч. 2), звідки випливає, що проведення цього круглого столу є «першою ласточкою»,  підготовкою до іншої акції -  яку планується провести  у м.Києві у жовтні 2011 року.


Із слів Г.Боценюка, на сайті Житомирської громади йде голосування, «как все-таки должна называться наша древняя вера»
Г.Боценюк пропонує, щоб люди, які «сочувствуют этому, как должны сами себя называть» … "Мне более всего лично приятен это «словянское народоверие»… і пропонує інші  «словянское язычество»,  «исконно отеческая вера» .

 


Подається  текст виступу Г.Боценюка на 13-14 хв.  відеоматеріалів  «Этнические религии в Украине и в мире (ч. 2):


"Наш сегодняшний круглый стол ето только начало, ето,  скажем так, «первая ласточка» той серьезной научной конференции, инициатором которой я ,был и которую поддержал Романа Шиженський.

Мы планируем провести очень интересную конференцию. Настоящую научную конференцию, которойСлавянская родная вера еще, насколько мы точно знаем, в Европе еще не было. Это будет научная конференция, проведенная совместно  Нижегородским государственным университетом России  и Киевским национальным университетом имени Тараса Григорьевича Шевченко.
Собственно, она будет проходить в Киеве, октябре этого года…

Это буде интереснейшая конференция чем? На ней будут присутствовать как лидеры, участники движений, собственно современные сторонники славянского народоверия так и ученые.

Их совместная работа приведет к очень интересным результатам…

Одной из изюминок предстоящего мероприятия… будет доклад специалиста по древним рукописным книгам, по нашей древней книге «Волхв Сила» , которая является нашей священной реликвией.

То есть того текста, который является   «Великого Огня»   тем стержнем, который ведет нас по жизни, по духовной жизни. На основе книги «Волхв Сила»    написаны наши учения. Сам оригинал книги по предварительному неофициальному заключению специалистов института истории Украины написана в самом начале 17 века судя по стилю письма, бумаге, обложки…

Орий Безверхий хочет сделать доклад, посвященный так называемой «Влес Книге» - как к ней относиться - к фальсификации, документу, культовой книге..."

Отже, нас чекає цікава подія у житті рідновірів України.

 

 


 

 

Деталі, що стосуються проведення 14 травня 2011р. другого засідання міжнародного круглого столу «Етнічні релігії в Україні й світі».

 

І дійсно, повідомлення про другий круглий стіл з'явилось, але на жаль, немає доповідей, стенограми, що висвітлюють цю подію.
Надіємось,що невдовзі вийдуть матеріали цього круглого столу для обговорення.

 


 

Знайдено  на сайті "Великого Вогню"  фото з"круглого стола" і інформація від  reporter.zt.ua. про цей (другий) захід є така:

"Почесним гостем був Яніс Брікманіс, голова латвійського духовного руху «Діевтурі», що приїхав спеціально для участі в роботі круглого стола. ( і це все, що повідомляється про "міжнародний круглий стіл", де, як судячи з назви, ніби обговорювались наважніше питання для українського народу - етнічна релігія...)

По закінченню круглого стола на Замковій горі біля пам'ятного знака на честь заснування міста Житомира, слов'янська духовна течія «Великий Вогонь» провела відкрите богослужіння.

За словами керівників «Великого Вогню», вони провели обряд присвяти великим Богам або нашим предкам, які завжди зверталися до рідної віри. І місце проведення було обрано не випадково, тому що саме тут було засноване місто Житомир, тут перебувало древнє святилище ще 1100 – 1200 років тому.

Недарма тут також перебував раніше Вічний Вогонь, що теж символізував негасиму силу предків. Останній раз такий же обряд проводився в 1996 році на цьому ж місці.

Стаття взята з "Журнал Житомира"

(відео виступу Яніса Брікманіса подається ту в кінці цієї статті)

 

 


 

 

Деякі записи з блогу "Князь Огін"

В пошуках якоїсь інформації про цей "круглий стіл"  прийшлось передивитись від початку року блог "Князь Огін" konung-ogin.livejournal.com - щоб від першої особи довідатись про подію. Інформації знайдено мало, але там знайшов деякі дописи, які показові для розуміння напрямку діяльності цієї організації:

 


У нас круглый стол состоялся в Житомире. Почетным гостем был Роман Шиженский. В конференц зале отеля "Украина" не всем желающим даже хватило сидячих мест. Кроме огнищан и представителей РУНвиры были так же ученые, журналисты, представители власти.Прочитать Романа Шиженского пока что можно только на нашем сайте. Вот его хорошая статья, объясняющая абсурдность использования понятий Явь, Правь и Навь -  и  отрывок из его книги "РУСЬ ЯЗЫЧЕСКАЯ" -
А на круглом столе мы ни о чём не договаривались, только обсуждали проблемы и перспективы.

 


 • 26 травень 2011 at 8:19 PM

... на основі масонських збочених марень Шаяна,

 

 


 • 01 квітня 2011

Дорогі друзі! Щиро вітаю Вас з давнім святом, яке британські друїди називали у давнину Ейпрл фул дей, а прадавні українці називали днем бога Телепня. Вони славили бога Телепня, молилися йому і билися головою об підлогу (12 разів). Так і виникло народне прислів'я - скажи дурню молитись, то він і лоба поб'є. Культова страва в цей день - картопля полита соняшниковою олією. Ви ж не забувайте, що українські козаки плавали в Америку ще за 300 років раніше вікінгів, й привезли звідти картоплю і соняшники, які присвячували богу Телепню. Потім вони на дощечках з секвої написали знамениту "Телепенькнигу", яку Миролюбов просто невірно переклав. Бо ж мали прадавні українці бога Велеса, який був всього лише багатопроявним Телепнем. До бога Волоса бог Велес-Телепень ніяким боком не підходить. Святкуйте друзі! Кушайте - не обляпайтесь! Як будете Телепню молитися, то голови не порозбивайте!

 

І це пише духовний провідник "старішої в Україні конфесії", який  "організовує" "міжнародний круглий стіл", виступаючи від імені етнічної релігії Українців!

Це свідома закладка в підсвідомість негативвного, гидкого образу українців і їх Богів, зокрема - Велеса, а також "Велесової Книги" і  тих, хто дуже багато зробив для відродженняя духовності українців- В.Шаяна, Миролюбова і мабуть інших. 

 

Тут вже не до жартів!

 

Висновок:

 

 1. Т.зв.другий "міжнародний круглий стіл «Етнічні релігії в Україні й світі»"  14.05.2011 не може бути міжнародним і представницьким відповідно своїй назві і інформації про нього і репрезентувати світогляд, рідну віру, етнічну релігію  Українців. Зокрема,не вдалось знайти ніяких відеоматеріалів, протоколів виступів доповідачів, окрім виступу почесного гостя круглого столу Яніса Брікманіса.
 2. Перший круглий стіл не відповідає тому статусу, який йому надається в повідомленнях організації "Великий Вогонь". З окрема там не було "провідних вчених" і невідомо, хто був з діячів етнічних українських релігій.
 3. Т.зв. "круглі столи" збирався вірніше всього не для розвитку етнічної релігії, рідної віри Русинів-Українців, а для інших цілей. З якою метою заповнюється інформаційний простір про "міжнародний круглий стіл «Етнічні релігії в Україні й світі»" у Житомирі і організатора його організації "Великий Вогонь" - потребує вивчення.
 4. Не вдалось визначити, хто був там присутній, зокрема від Рун Віри (про представника РунВІри повідомлялось, але не ууточнено, від якого відгалуження цієї організації) і скільки було осіб і від якої організації на цих "круглих столах"
 5. Не вдалось визначити, чому були відсутні і чи були запрошені на перший і другий "круглий стіл" інші представники рідновірських організацій і громад.
 6. В організації "Великий Вогонь" або лише Г.Боценюком не шанується, і навіть відверто піддаються нарузі  Велесова Книга, праці В.Шаяна (називаючи їх "масонськими збоченнями", Миролюбова.
 7. Г.Боценюк ("Князь Огін"), створюючи такі повідомлення, можливо в одноосібному порядку прагне виступати від імені рідновірів України і від усього Українського народу на міжнародній арені.
 8. Г.Боценюк ("Князь Огін")  навіть у відкритих джерелах інформації знущається над етнічною релігією українців - над одним з головних  Богів цієї релігії Велесом,, називаючи його "багатопроявним Телепнем". Як відомо, по війні з Візантією  Русь (тобто, наші предки)   дня 24 липня 971 р.склали договір і Святослав Хоробрий клявся Перуном і Велесом.
 9. Яку етнічнну духовну культуру "відроджує" Г.Боценюк ("Князь Огін"), називаючи це культура "прадавніх слов’ян"?
 10. Для розуміння процесів, які дотичні до організації "Великий Вогонь", варто дослідити роботи "друга" п.Боценюка Романа Шиженського. Зокрема "МАТЕРИАЛЫ ИНТЕРВЬЮ Г.Н. Боценюка (Князь Огин)" - уривок із книги Р,Шиженського, "Явь, Правь и Навь" - как религиозно-философские основы славянского неоязычества та інші.
 11. Напрямок діяльності організації, якою керує "Князь Огін" вже 21 рік - вірніше всього не відповідає українському світогляду і духовності.

 

 

Відеоматеріали

 

5 лютого в Житомирі за ініціативи Слов'янського духовного руху "Великий Вогонь" пройшов круглий стіл на тему "Етнічні релігії в Україні та в світі "

Етнічні релігії в Україні та у світі (ч. 1)

{youtube}2wr5-e5uVoQ{/youtube}

 

Етнічні релігії в Україні та у світі (ч. 2)

{youtube}Zpai53iZZMQ{/youtube}

 

Етнічні релігії в Україні та у світі (ч. 3)

{youtube}D5HjCq4MfYY{/youtube}

 

14 травня в Житомирі відбулося друге засідання міжнародного круглого столу "Етнічні релігії в Україні та в світі ".

Виступ почесного гостя круглого столу Яніса Брікманіса

{youtube}aZtHRRkPWmI{/youtube}

 

Проведення відкритого богослужіння у м.Житомирі

{youtube}WeiqJKSJGHI{/youtube}

 

 

Фотоматеріали

Як і на сайті "Великий Вогонь", так і тут подаються фото з  засідання "міжнародний круглий стіл «Етнічні релігії в Україні й світі»"  , які відносяться до до 05.02.2011 р.  Фотографій з проведення "міжнародного круглого стола «Етнічні релігії в Україні й світі»" за 14.05  не вдалось знайти.

05.02.20011

 

 

14.05.2011 р.

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud291.jpg
Свята наша земля
pryr150.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.