18 | 01 | 2022

Люди. Особи.

Олексій Одександрович (Доброслав) Добровольський (1938-2013)

Доброслав Добровольский (А.Добровольский, Доброслав)

Не стало ще одного Деміурга… У ніч з 18 на 19 травня 2013 року на 75 році обірвався життєвий шлях визначного лідера і ідеолога слав’янського Рідновір'я, містика, дисидента, громадського діяча, поета і яскравого письменника, а також кудесника товариства охорони Природи «Стріли Ярила» - Олексія Олександровича Добровольського, відомого у колі язичників як Доброслав.

 

Доброслав Добровольський

19 травня 2013 року не стало Олексія Олександровича ДОБРОВОЛЬСЬКОГО (Доброслава) -ідеолога Російського язичництва, лідера Російського Визвольної Руху Доброслава.

 

Станіслав Сергійович Губерначук

С.Губерначук

Станіслав Сергійович Губерначук (народився 15.02.1938 року)

Куєвда Володимир Терентійович

Куєвда В.

26 січня 2010 року пішов у вічність талановитого науковець, борець за духовне відродження України Куєвда Володимир Терентійович. 

 

Микола Пономаренко: “Інтернет-крамниця КОЛОС є прикладом української етно-мережі!”

Микола Пономаренко. Українськ етномережа

Українa має дві найбільші культурно-історичні “вежі”, – одна є “вежою” добра, а інша є “вежою” зла.

 

Квітка Цісик

Велика українка.

Він бачив через століття. В.І. Вернадський -український вчений-енциклопедист

12 березня —  149 років від дня народження В.І. Вернадського.

В історії науки важко знайти вченого, який би зробив так багато для людства, як В.І. Вернадський. Плоди його проникливого розуму і титанічної праці — це започатковані ним нові науки і наукові напрями: геохімія, космохімія, радіохімія, радіогеологія, біогеохімія.

 

Михайло Нечай: «У мольфара повинно бути набожне серце»

Мольфар Нечай23 серпня в Києві в руському клубі «Культ РА» відбувся вечір пам’яті мольфара Михайла Нечая.

Це був сороковий день після його загибелі. Молитвами і спогадами про останнього українського мольфара провели його душу в інший світ кияни, що прийшли на цей захід, організований за ініціативою Громовиці Бердник – авторки книги «Знаки карпатської магії». 

103-річниця з Дня народження В.Шаяна

Володимир ШаянДорогі побратими і посестри!
Дозвольте привітати Вас з 103 річницею з Дня народження Володимира Шаяна, видатного українського філософа, санскритолога, релігієзнавця, психолога і педагога, одного з перших дослідників «Велесової Книги», професора.
Народився Володимир (Антон) Шаян 2 серпня 1908 року у Львові. Батько Володимира — Петро Шаян — походив з села Мшана, мати — Єва Дмитрик — із стародавнього селянського роду села Добростани. В. Шаян з надзвичайною теплотою згадував щасливі дні, проведені у мальовничих Добростанах, де і почув уперше ритуальне привітання женців "Дай, Боже, щастя!". Над змістом цих слів він замислився вже будучи дорослою людиною, перекладаючи найстарішу пам'ятку праарійської релігії Атхарваведу.

У 1927 році закінчив з відзнакою Українську академічну гімназію класичного типу, а у 1939 році - гуманістичний відділ Львівського університету ім. Івана Франка, де на трьох факультетах студіював філософію, психологію, педагогіку, расологію, санскритську філологію, порівняльне релігієзнавство, європейські мови і літератури. До початку другої світової війни В. Шаян обіймав посаду асистента кафедри орієнталістики Львівського Університету.

 

15 червня Україна відзначає 70 років з дня народження видатного українця, кінорежисера і актора Івана Миколайчука.

Іван Миколайчук. Українець.Кіноактор.Режисер. Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі. Він був особливий, народний, справжній, найкращий. «Я не знаю більш національного народного генія…До нього це був Довженко» — казав про Миколайчука великий Параджанов.

В його особі українська нація має світового невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців. Проте звання народного артиста Івану Миколайчуку так і не надали, бо тодішні ідеологи винесли акторові вирок — «націоналіст». Державну Шевченківську премію Іван Миколайчук отримав вже посмертно.

150 років без Т.Г.Шевченка. Як відзвітуються спадкоємці Заповіту?

Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко...

Духовний батько нації, Пророк українського народу.

Важким, тернистим був Його життєвий шлях. Він прожив усього 47 років, із них 24 у кріпацькій неволі, 10 — з царської «ласки» - на засланні і лише 13 років — на волі, та й то на чужині. Він показав нам, серед усього,  причини важкого ярма поневолення.

 

Таємничий код Франкового села та обійстя

І.Франко. Таємничий код обійстя і с.Нагуєвичі

Про Івана Франка написано дуже багато. Вражають його інтелект, багатогранність таланту, титанічна праця, твердість характеру, пророчий дар. «Найбільший бойко» — так кажуть про нього земляки.

 

З Франком чи проти нього?

Іван Якович Франко

Риторичне запитання до організаторів «Франко-фесту», мешканців Дрогобиччини і всієї України», підписане відомими на Львівщині і в Україні людьми. Йдеться про агресивну і брутальну атаку на Івана Франка. Зрештою, слово авторам.

Афоризми Григорія Сковороди

Григорій  Савич Сковорода. Український мислитель, філософ На межі двох періодів історії українського письменства височить постать видатного українського поета, педагога, просвітителя, філософа Григорія Савича Сковороди.

Григорій Сковорода. З філософської скарбнички

Григорій СковородаНе боїться совість чиста навіть Перуна вогниста!
Сторінка з афоризмами Григорія Сковороди на нашому сайті

Світлана Сторожівська. Поезії]

Світлана Сторожівська. Поетеса, філософ

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Володимир Івасюк

Володимир Івасюк. Український композитор, співакВолоди?мир Миха?йлович Івасю?к ( народився 4 березня 1949, Кіцмань, Чернівецька область — не повернувся додому  24 04.1979,  виявлений мертвим в Брюховицькому  лісі під Львовом 18.05.1979) — український композитор і поет. Герой України (2009, посмертно).

 

Володимир ГОРБАТЮК: Не мертвим, а живим краще б ненародженим декотрим землякам моїм в Україні.

Володимир Горбатюк.Бандурист

Моє недружнє посланіє. 

Вітаємо Кобзаря, Мислителя, Вчителя Василя Литвина !

Василь Литвин. Бандурист, мислитель, вчитель.

4 червня 2011 року о 17.00 у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара»  відбувся  творчий вечір «Рятуйте, люди, пісню!» з нагоди 70-річчя Василя Литвина – кобзаря, заслуженого артиста України.

«Мене вразила давня китайська мудрість: «Бійся людини, котра не співає». Життєвий досвід довів правдивість цього. Для мене пісня – то крапелька живлющої води на спраглу ниву людського духу. І все своє життя, наскільки вистачає у мене сил і розуму, дію за принципом: «Рятуймо, люди, пісню людської душі». Щоб не було на Україні людей, котрі не співають. Бо наш народ співучий».

Василь Литвин

Юрій Фігурний. Історичні витоки українського лицарства

Юрій Фігурний ІСТОРИЧНІ ВИТОКИ УКРАЇНСЬКОГО ЛИЦАРСТВА

Книга знайомить читачів з історичними витоками українського лицарства -козацтва. Автор досліджує проблему зародження і розвитку козацької традиційної культури та національне військове мистецтво r українознавчому вимірі. 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud403.jpg
Свята наша земля
pryr28.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
feed-image Посилання на RSS
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.