18 | 01 | 2022

Фестивалі. Події

Етнічний фестиваль літа - "Підкамінь - 2011" відбувся!

Підкамінь. Фестиваль. Львівська обл.2-24 липня у селищі Підкамінь Бродівського району Львівської області відбувся 5-й етнофестиваль “Підкамінь-2011". Близько 3000 людей, за моїми підрахунками, зібралися у сонячну погоду на енергетичному ландшафті мальовничого села Підкамінь, щоби підтримати це свято щирої української музики та культури.

На сцені Підкаменя виступали: «Гайдамаки» (Київ), «АтмАсфера» (Київ), «КораЛЛі» (Івано-Франківськ), «Дримба Да Дзиґа» (Київ), "Тінь Сонця" (Київ), «Русичі» (Білгород-Дністровський), «Оратанія» (Львів) та багато-багато інших... Регулярність руху, дешивизна проїзду, майданчики для дітей, смітники та туалети стали великим жирним плюсом у проведенні трьохденного дійства, головною метою якого є привернути увагу молоді до пам'яток архітектури та популяризувати українське - від сучасної фолькової пісні до національного одягу.

 

I Всеукраїнський козацький фестиваль "Богданові звитяги" м. Городок 30-31 липня 2011 р. м.Городок, Львівська обл.

Логотип:Фестиваль БОГДАНОВІ ЗВИТЯГИ. м.Городок, Львівська обл." align="left">30 - 31 липня в історичному містечку Городок (20 км від Львова) відбудеться Перший Всеукраїнський козацький фестиваль “Богданові звитяги”.Вперше на теренах Західної України грандіозне дійство яке об`єднує українців.

Фестиваль проводитиметься на місцях історичної переможної битви військ Богдана Хмельницького з польськими військами під Городком, тому й отримав назву «Богданові звитяги».

Гетьман Богдан Хмельницький виграв багато битв, однак на теренах Львівщини ця, битва під Городком 1655 року — найбільша, найвідоміша виграна битва, яка у свій час сколихнула цілу Європу.

 

Фестиваль „Героїчна Тустань“/ 26-27 червня 2011 року у с. Уричі, Сколівського району Львівської обл.

Тустань. Музей. ЗаповідникДержавний історико-культурний заповідник «Тустань» ініціює проведення фестивалю "Героїчна Тустань", який відбудеться 26-27 червня 2011 року у с. Уричі, Сколівського району, що на Львівщині.

27 червня в рамках фестивалю відбудеться конкурс авторської пісні та співаної поезії "На вістрі слова та меча".
Художній керівник та режисер конкурсу Наталка Криничанка.
Мета конкурсу є підтримати і розвинути паростки сучасної пісенності, спонукуючи їх до високого мистецького рівня у створенні нової україномовної пісні.  Сайт фестивалю http://tustan.com.ua/

ІІІ Міжнародний Козацький фестиваль Живий Вогонь запрошує до Вінниці 18-19 червня 2011(7519) р.

Свято Купала у м.Вінниці. Фестиваль ЖИВИЙ ВОГОНЬ ЄДНАЄ УКРАЇНУ.Громада Рідної Віри ВІНЕЦЬ БОГАГромада Об'єднання Рідновірів "Вінець Бога" запрошує до Вінниці 18-19 червня 2011 року на ІІІ міжнародний козацький фестиваль "Живий Вогонь".

Мальовничий півострів Бригантина річки Південний Буг на 2 дні стане святом української прадавньої та сучасної культури. Легендарна Козацька чайка "Спас", всесвітньо відома музична формація України - гурт "Гайдамаки", козацькі осередки з усієї України, розваги, змагання, частування традиційними українськими стравами, автентична музика, фаєр-шоу, відтворення прадавнього Купальського дійства видобування живого Вогню.

 

Про фестиваль "Великдень у Космачі" - 2011

Фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ 2011р. З 01о 03 травня 2011 (7519) року у с.Космач відбувся фестиваль "Великдень у Космачі". Це вже 5-й фестиваль, який є у статусу міжнародного через свою велику популярність. Що ж приваблює до Космача українців всього світу?

Це – істинна автентичність української музики, етніки, духовності - не показово « шароварна», а засаднича, притаманна усім учасникам фестивалю.

Це – гори і розкішна природа, життєдайна енергія яких незаперечно відчувається кожним, хто приїхав у у це село.

Але, на мою думку, найбільша цінність цього фестивалю  – перш за все –  це Люди. З великої букви, щирі і привітні, з глибинною мудрістю і життєстверджуючим, інколи практичним, а частіше – звичаєвим світоглядом, з якими прагнемо поспілкуватись, обмінятись вітаннями, радістю буття, наснажуючись їх світлом–святістю.

Запрошуємо на "Великдень у Космачі" 2011!

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.КосмачУ с.Космач (Косівський район, Івано-Франківської області), як вдалось вияснити все-таки, незважаючи на видиме небажання теперішньої влади, яка під будь-якими приводами намагається зупинити розвиток українських традицій у с.Космач - завдяки зусиллям Міжнародного волонтерського оргкомітету -  фестиваль у Космачі триватиме три дні (з 1 по 3 травня).

Найбільше на Гуцульщині село, що має 32 присілки, славиться насамперед своїми майстрами, яких тут три тисячі, – писанкарі, вишивальники, різьбярі, ткачі, боднарі, будівники церков, виготовлювачі дитячих іграшок.

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud420.jpg
Свята наша земля
pryr156.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
feed-image Посилання на RSS
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.