18 | 01 | 2022

Громада «Вінець Бога» відзначила свято Покрови і організувала колективне вшанування Українських героїв.

Громада «Вінець Бога» відзначила свято Покрови і  організувала колективне вшанування Українських героїв

15 жовтня 2013 року у м.Вінниці Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м.Вінниця провела колективне Славлення за Рідним Звичаєм, вшанування Українських героїв, борців за волю України доби козаччини, гайдамаччини, січових стрільців, повстанців, вояків ОУН-УПА.

 

Даний захід, що був присвячений Дню Української Слави і звичаєвому святу Покрови на Вінниччині в середовищі українських рідновірів було проведено вперше.

На 14 жовтня – припадає звичаєве свято Покрови, пошанування культу Матері Світу, Берегині Роду нашого, День Української Слави – Українського козацтва і Української Повстанської Армії, що виникла у 1942 році.

Розпочалися заходи біля пам’ятного каменя, встановленого на честь перемоги українських козаків на чолі з І.Богуном над поляками у 1651 р. на березі річки Бог із вшанування лицарів козаччини і гайдамаччини. Серед учасників зібрання були представники українських громад Вінниччини: «Бужани», «Родосвіт Поділля», «Діти Сварога» (м.Козятин), «Червона Русь» (м.Львів), філософсько-етичної «Школи Буття», громадські і політичні діячі національно-патріотичного спрямування, гості із Тернопільщини і Чернівеччини. 

Розпочав зібрання із вступного слова про звичаєве Свято Покрови і День Української Слави голова громади Рідної Православної Віри «Вінець Бога» жрець Велимир, який сказав: «Вшанування Рідних Богів, пошанування Предків і їхньої звитяги во ім’я слави Роду, наших Героїв, що боролися за волю рідного народу у різні часи – є необхідним елементом нашого єднання,. Пролита кров героїв є священною для нас, єднаючи минулі, сучасні і майбутні покоління у єдине національне і духовне ціле». Згодом було проведено Славлення на честь героїв і Рідних Богів, після завершення якого українських козаків і гайдамаків було вшановано хвилиною мовчання, до пам’ятного знаку покладені лампадкки і квіти. Етногурт громади «Голос Предків» забезпечив пісенний супровід духовного обряду, а вихованці Школи Бойового Гопака м.Вінниці продемонстрували свої лицарські бойові вміння і навички, показавши виступи із списом, шаблею, булавою та корчем.   

Учасники виступів згадували імена лицарів України: Дмитра «Байди» Вишневецького, Северина Наливайка, Максима Кривоноса, Данила Нечая, Івана Богуна, Максима Залізняка, Івана Гонти, Устима Кармалюка, Олекси Довбуша, що обороняли від різноманітних чужоземних загарбників українську Націю і вславили її своїм героїчним чином, створивши унікальне в історії явище національної самоорганізації, орден кращих воїнів, народної еліти – Запорізьку Січ, козаччину і гайдамаччину.

Наприкінці заходу було виконано Національний Славень, після чого учасники вирушили до пам’ятного знаку січовим стрільцям, воякам Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії, де було проведено славлення і вшанування українських вояків ХХ-го століття. До пам’ятного знаку повстанцям було також покладено лампадки і квіти. Учасники згадали невмирущі подвиги українських повстанців, що кинули виклик двом тоталітарним загарбницьким режимам – нацистському і московсько-більшовицькому. Не випадково ОУН і УПА називають Армією Нескорених. Українська партизанська армія і підпілля за масової народної підтримки вели успішну боротьбу за волю свого народу і Українську Самостійну Соборну Державу до переможного кінця у другій світовій війні, незважаючи на несприятливі зовнішні обставини і не підписуючи жодних актів про капітуляцію. 

Так виникло в українській лицарській духовності і воєнній традиції поняття Священного Героїзму, про яке згадує Володимир Шаян – основоположник відродження Рідної Віри в Україні. «Священний Героїзм» став виявом Українського Духу від часів князя Божа і Святослава, тягнучись традицією через часи козацтва, гайдамаччини, національно-визвольного руху українців у першій світовій війні, 20-60-х років ХХ ст., що стало підґрунтям до проголошення незалежності України у 1991 році. Священний Героїзм українців став прикладом досягнення висот бойового духу і зневаги до смерті, якої не боялися українські воїни в усі часи, живучи за правилом Святослава Хороброго: «Краще потятими бути, ніж полоненими, мертві бо сорому не мають».

Українські рідновіри на заході вказали на необхідність відродження українського бойового духу і плекання Священного Героїзму в ім’я збереження і розвитку Роду, Нації, Держави. На завершення заходу усі присутні заспівали Роду Вкраїнському «Многая літа…» Після завершення офіційних заходів громада «Вінець Бога» запросила усіх учасників до Світилиці громади, де люди змогли випти гарячого чаю і пригоститися тим, що кожен приніс на спільну братчину з метою пошанування Рідних Богів та Українських героїв. Також було продовжено дружню розмову за круглим столом про українську минувшину і сьогоднішні завдання, які стоять перед українством.

 

Інформаційна служба 

 громади Рідної Православної Віри  «Вінець Бога»

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud350.jpg
Свята наша земля
pryr147.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.