18 | 01 | 2022

На Вінниччині пройшла конференція громад Рідної Української Віри Вінниччини

На Вінниччині пройшла конференція громад Рідної Української Віри Вінниччини/ Вінець Бога. Громада Ріднї Віри.ОРУ

17 вересня 2013 року громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м.Вінниці виступила ініціатором і організатором проведення спільної конференції громад Рідної Української Віри м.Вінниці та Вінницької області. 

Тема конференції: «Єдність українських рідновірів як запорука розвитку України».

Знаковість цієї події визначається тим, що вперше рідновіри Вінниччини змогли порозумітися в головних питання Рідної Віри і погодилися на єднання зусиль задля збереження і розвитку українського народу і Української держави. 

 

 Конференція відбулася у м.Вінниці в світлиці громади «Вінець Бога». Участь у заході взяли керівники громад на чолі представництв: 

 • Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м.Вінниці. Конфесія – ОРУ.
        Голова – Велимир Піхота.
 • Громада Рідної Православної Віри «Родосвіт Поділля» м.Вінниці. Незалежна громада. 
  Голова – Богумир Мілафетнов. 
 • Громада Рідної Української Віри «Зоря» м.Вінниці. Конфесія – Собор РУВ.
        Голова – Орій Безверхий. Представник конфесії – Божедар Беднарчик.
 • Громада сповідників Віри Предків «Бужани» м.Вінниці. Незалежна громада.
        Голова – Арей Демчик.
 • Громада Рідної Православної Віри «Фенікс» м.Вінниці. Незалежна громада.
        Голова – Велетур Міщук.
 • Філософсько-етична «Школа Буття» м.Вінниці. Незалежна громада.
        Голова – Микола Киринюк.
 • Громада Рідної Православної Віри «Світанок Сварожий» м.Тиврів. Конфесія – ОРУ.
        Голова – Родослав Суверток.

Громада Рідної Православної Віри «Діти Сварога» м.Козятин. Незалежна громада.
     Голова – Олександр Врублевський.
 

Присутні зі статусом «ГІСТЬ»:

 • Громада Рідної Православної Віри «Червона Русь» м.Львів. Незалежна громада.
  Голова – Доброслав Гірак.
 
 
Вів конференцію голова громади «Вінець Бога» Велимир, який запропонував учасникам обговорити і визначити Богознавчі, ідеологічні та організаційні засади єднання українських рідновірів з метою збереження, утвердження та розвитку Рідної Української Віри. Кожна із громад презентувала історію становлення своєї громади і своє бачення щодо питань Рідної Віри і Національного Світогляду, стану української Нації у духовному, культурному, політичному, соціально-економічному аспектах в Україні, надала свої пропозиції щодо знаходження порозуміння між громадами Рідної Віри м.Вінниці та області. 

 

В результаті широкого і змістовного обговорення за круглим столом рідновіри Вінниччини знайшли повне порозуміння і погодилися на подальшу співпрацю з метою проведення спільних звичаєвих свят, вшанувань, громадських заходів, відстоювання позицій громад Рідної Української Віри на Вінниччині у взаємостосунках із органами державної влади, проведення заходів з метою популяризації ідей і світогляду Рідної Віри, рідного національного Богорозуміння. Проаналізовано сучасні завдання та стан українського рідновірського руху, його досягнення та завдання в сьогоденні і на перспективу.

 

Тези, які звучали на конференції:

 

 • 1. Силу для українського відродження і самодостатнього життя може дати тільки рідний Національний Світогляд, сформований українськими Предками протягом тисячоліть, Духовна Незалежність і Самодостатність, Українська система цінностей, Самостійне мислення і діяння заради України. 
   
 • 2. Утвердження національного притаманного українцям як Нації розуміння Бога, Всесвіту і людини – запорука сильної і незалежної України.
   
 • 3. Важливість зміцнення українського традиційного світогляду і способу життя.
   
 • 4. Формування самодостатнього мислення і діяння українського Роду.
   
 • 5. Духовне відродження українців як необхідної складової Національного Відродження.
   
 • 6. Зміцнення добробуту і могутності українців в Україні та за її межами.
   
 • 7. Розбудови України як національної самостійної соборної держави.
   
 • 8. Захист рідної української природи, життєвого простору, землі, національних святинь і надбань.
   
 • 9. Охорона і зміцнення української родини і сім’ї, як найвищої цінності Роду-Нації – вічного взаємозв’язку мертвих, живих і ненароджених. 

 

Крім того, на конференції озвучено такі позиції:

 

 • ставлення українських рідновірів до інших народів Європи і світу визначається їхнім ставленням (доброзичливим або недоброзичливим) до українців як Нації і до України, як національної самостійної соборної держави;
 • українські рідновіри виступають за солідарність і співпрацю між рідновірами Європи та інших земель з метою збереження національної ідентичності народів, прадавньої національної духовної, культурної і історичної спадщини, що є безцінною спадщиною Світу, соціальної і національної справедливості, збереження екології, чистоти природи, формування нового світового ладу – заснованого на повазі національних суверенних прав кожного народу. 
 • засуджуються імперіалізм, колоніалізм, коспомолітизм і глобалізм, як методи нищення Націй, нав’язування народам штучних і дегенеративних псевдоцінностей, що руйнують духовність, Націю, рід і сім’ю, особистість людини.
 • московський рідновірських рух має право на існування у межах Російської держави і в місцях проживання росіян як національної меншини. Однак засуджуються намагання московських рідновірів під прикриттям ідей слов’янства і панслов’янства нав’язати своє імперське Богорозуміння і світобачення іншим слов’янським народам, впроваджувати в середовищі корінних народів домінування російської мови, культури, політики. Провокаційні дії московських рідновірів в Україні розцінюються як засіб духовної експансії проти українського народу, що має на меті втягнути Україну до новітнього російського колоніального ярма.
 • українські рідновіри підтримують націоналізм (незалежний від політичного і релігійного забарвлення) як світогляд і ідеологію захисту і відстоювання інтересів Роду-Нації, і вважають його важливим і необхідним для збереження Нації, її утвердження і розвитку. Націоналізм народів веде до цієї мети матеріальним, проявленим шляхом, Рідна Віра веде до цієї мети духовним шляхом. Українські рідновіри і українські націоналісти у цій засаді мають тотожні завдання. Рідна Віра – це найвищий ступінь націоналізму. Рідна Віра і націоналізм – два шляхи до єдиної мети – збереження і розвитку могутньої Української Нації на рідній Богом даній землі.
 • З метою подальшої консолідації зусиль українського рідновірського руху на Вінниччині громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м.Вінниці буде продовжувати ініціювати заходи щодо об’єднання громад українських рідновірів навколо спільної світоглядової всеукраїнської платформи задля поширення і зміцнення позицій рідновірського руху і закликає рідновірів України наслідувати цей приклад та розпочати системну роботу на місцях, що дасть можливість творити самодостатні територіальні громади із чіткою програмою дій, організовано проводити звичаєві свята і спільні громадські заходи.

Інформаційна служба 

громади Рідної Православної Віри 

«Вінець Бога»  

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud96.jpg
Свята наша земля
pryr31.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.