18 | 01 | 2022

СТАН РІДНОВІРІВСЬКОГО РУХУ (2008 рік). Велимир Піхота, Голова Громади "Вінець Бога"

Велимир Піхота. Громада Розбіжності в поглядах викликані неузгодженістю термінів, які ми використовуємо для означення понять, а також через невизначеність мети, і як наслідок – шляху розвитку. Отже,

1) ДУХОВНІСТЬ.

Всі, як один, відроджують Духовність – і сповідники Рідної Віри, і християни. Для християн Духовність – це дух вчення Іісуса Христа, сповідування і поклоніння йому.

Для рідновірів – це життя у Звичаї, повернення і відродження світогляду Предків, сформованого ними, без накладених на нього насильно привнесених елементів культури інших народів.

Предки для нас – кровно і духовно споріднені із нами. Християни теж використовують термін „Предки”, але поділяють їх на тих, що були „язичниками”, і світогляд яких засуджується, і на тих, які прийняли нову християнську віру (але чужу, непритаманну до того нашому народу, не ним сотворену), які восхваляються за цей крок.

Але розглянемо, як розуміють поняття „Духовність” наші рідновіри.

Ми бачимо декілька розумінь цього терміну. І без узгодження ми будемо продовжувати розмовляти один з одним на різних мовах. Одне із розумінь – езотеричне, це взаємодія з тонким світом, Богами і духами для отримання необхідної інформації і їх сприяння для досягнення власних потреб. Тут непорозуміння виникають саме через різні потреби. Друге розуміння – шлях відродження Рідної Віри через проявлені форми: вивчення фольклорної спадщини, етнографічних досліджень і реконструкція світогляду Предків на їх основі.

Тому сформувались різні течії рідновірства за розумінням потреб:

а) Активна участь в громадсько-політичному житті суспільства.

Це громади РУНВіри (Рідна Українська Національна Віра), ОРУ (Об`єднання Рідновірів України), ВГОРУ (Всеукраїнська Громадська Організація Рідновірів України). В їх діяльності  можна помітити багато протестних акцій, боротьбу з „ворогами”.

За цією боротьбою часто губиться розуміння необхідності розбудови свого. Роки йдуть за роками, а чисельність людей в організаціях такого напряму не зростає – кількість свідомих українців, готових покласти життя на жертовник Вітчизни обмежена. Зате на питання підготовки обрядодіїв, проповідників, духовного навчання в громадах тощо вже не лишається часу і сил.

б) Практика проведення семінарів, навчань, шкіл на платній основі, як спосіб отримання грошових надходжень, використовуючи потребу людей, які шукають способи допомоги собі, подаючи таку діяльність, як „шлях самовдосконалення”.

Недолік цього шляху, навіть не розглядаючи грошове питання, це те, що ми залишаємось роз`єднаними, не гуртуємось навколо спільної мети розбудови дійсно вільної та незалежної від чужих впливів Української Держави, де і будуть вирішені всі наші негаразди, а концентруємось кожен на своїх проблемах. Це та сама ідея „спасіння”, що і в християнстві, чим нас і поділили. Має бути Україна – понад усе! Теми таких горе-семінарів: „Як стати успішним і багатим”, „Як стати володарем власної долі”, теми здоров`я та практичної магії. Так, це все частина нашої культури, але лише частина, і переймаючись лише цим, ми втрачаємо головне – нашу коллективну Силу. Цей напрям активно і небезуспішно розвиває РВ РПВ (Родове Вогнище Рідної Православної Віри).

в) Існують конфессії, які вважають, що титул Верхоного Волхва дає можливість виступати в ролі дозвільно-караючої інстанції. В такому випадку немає потреби проявляти активність по розбудові структури, координації громад, а отримавши певну легітимність посади, достатньо вести сайт і декларувати себе очільником організації. Головний недолік – малодієвість і безперспективність.

г) Існує погляд, що Духовність проявляється лише в обмеженному колі посвячених в езотеричне знання. Такі громади закриті для вільного відвідування і також закриті для суспільної діяльності. До цієї категорії можна віднести СРУВ (Собор Рідної Української Віри).

д) Існують окремі громади сповідників Рідної Віри, які самоорганізувалися для задоволення своїх духовних потреб, і діють лише в межах свого проживання.

е) Розуміння Духовності, як прояву всеохоплюючої дії в усіх сферах життя суспільства, прояву активної життєвої позиції по утвердженню всього Українського в Україні. При такому погляді на Духовність стає важливим наповнення Українським Духом всіх складників нашого буття. Це і формування верстви Духовних провідників, і Козацький Дух в Українському Війську – оборонцях Рідної Землі, і ситема Державного Управління, розвиток системи місцевого самоврядування на основі Козацького полково-сотенного устрою, перевіреного нашими Предками, і система виховання молоді в Звичаєвій Українській народній традиції, і система народної освіти, взаємодопомоги, соціальних гарантій, всього комплексу світоглядових, культурологічних, езотеричних, матеріальних надбань саме нашого українського народу, з Україною в серці і Богом в душі. Такий шлях об’єднання всіх навколо Української ідеї ми бачимо в роботі Віча Українських Рідновірів.

Велимир Піхота, Голова Громади Рідної Віри (Об'єднання Рідновірів України) "Вінець Бога",м.Вінниця

Джерело: http://www.vinec.org.ua/

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud287.jpg
Свята наша земля
pryr32.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.