18 | 01 | 2022

Виступ Велимира Піхоти (м.Вінниця, голова громади "Вінець Бога") на Радіо "Хвиля"

Доброго дня, рідні мої українці!

ЩО ТАКЕ РІДНА ВІРА? Це питання того ж порядку, як:

Хто така рідна мати?

Хто такий рідний батько?

Що таке рідна земля та рідна мова?

 

Український народ живе на нашій рідній землі з того часу, скільки сягає його історична пам`ять. Він є автохтоном, тобто живе на рідній землі споконвіку.

І Батьком нам було Небо, і Матір`ю – Мати Сира Земля. І бриніння Рідної Землі, Світло Батька-Неба сформували нашу мову, що є мовою Рідних Богів,і наша мова призначена для спілкування з Богами.

Бриніння Рідної Землі і Світло Батька-Неба проявились в звичаєвій культурі, пісні, побуті, мистецтві, обрядовості, у Звичаях та Традиціях, як спосіб нашого Життя на шляху до Бога.

Бо ми – діти Богів. Боги наші – Світло. Вони народили Світ Білий, Сонце, даюче нам Життя – Дажбога, і нас – Онуків Дажбожих, аби ми несли Світло, Чистоту, Правду, утверджуючи їх на Рідній Землі, на якій – ріки солодководі, на якій – Сонце лагідне, на ній – поля квітучі, на ній – гаї співучі.

І Рідні Боги щедро обдарували нас і Волею, і Любов`ю, і Вродою, і Силою, щоб були ми самі собою, щоби самі були Творцями Віри своєї, і були вічними, як Світ, і нині, і завжди.

Слово „РЕЛІГІЯ” – складається із таких складових, як „РЕ” – повернення, відновлення ( н-д, РЕ-конструкція, РЕ-абілітація ) та „ЛІГА” – зв`язок, поєднання ( н-д ЛІГА чемпіонів, ЛІГА націй – об`єднання ), тобто,

„РЕЛІГІЯ” – відновлення зв`язку, зв`язку з Вишніми Силами, з Богом, який з певних причин був втрачений.

Наша Рідна Віра, що зберіглась у вигляді народних Звичаїв та Традицій, а також на рівні підсвідомості, генетичної пам`яті, проявленій у інтуїтивному відчутті, у ментальності українців – не потребує „повернення зв`язку”, бо ми його ніколи не втрачали, бо живемо на Рідній Землі споконвіку, і залишаємось дітьми Рідної Землі і Рідних Богів!

 

СУТЬ ВІРИ.

Оскільки українська мова – це мова Богів, які сотворили Світ, вона дозволяє нам зрозуміти сутність слова з самого його звучання. Так,

„ВІРА” – це ВІ-дання РА, тобто відання Світла, Сонця, Бога, тобто – система Вищих Знань про Всесвіт та його Закони.

Наші Предки розуміли Всесвіт, як Рід. Все суще, все видиме і невидиме – народжено Богом, і тому Він – Рід Всевишній. Усе Родом народжено і в Роді перебуває, а люди – суть Рід Божеський у Яві.

Світ розумівся, як Триєдиний. І „Велесова Книга” каже нам, що то ми були перші, хто Триглаву вклонився. Три Світи – це Прав, Яв та Нав.

ПРАВ – Світ Богів, від якого Вони правлять Світом, і дають нам праведні Божі Закони Життя.

ЯВ – Світ явлений, проявлений, видимий, нам Богами дарований.

НАВ – Світ неявний, невидимий, Світ Духовний, Той Світ, у якому перебувають Душі Предків, і чекають на своє повернення у Світ Явний.

Тобто, Триглав – сучасний герб України –

 • це єдність і мертвих, і живих, і ненароджених;
 • минулого, сучасного і майбутнього;
 • народження, збереження та руйнування.

Але все суще, і Душі наші, народжуючись, живучи та вмираючи – не зникають назавжди, а народжуються знову в своєму новому втіленні, в нащадках свого Роду. Так, як народжується, живе і вмирає наше Сонце, заходячи за обрій на ніч, а зранку – знову воскресає, і дарує нам народження Світу нового дня.

Так постала віра в невмирущість Життя. І то є Велике Коло Живоявлення.

І тому ми з Богами Рідними повсякчас єдині, і тому творимо і говоримо з Богами воєдино. А що в великому, то і в малому, а що в малому, то і в великому.

Наш Бог – Отець Небесний – Творець Світу Білого, а ми – Онуки Дажбожі, діти Богів, діти Бога-Творця.

І тому ми можемо і повинні творити Світ Свого Життя навколо себе.

І ми бачимо, яку красу сотворив наш народ, єднаючись із Богами – це наші вишиванки, рушники, кераміка, вироби народного мистецтва, пісні, казки та обряди.

Також ми можемо творити Світ Свого Життя – думкою, словом, кожним вчинком.

І тому ми розуміємо, що події нашого Життя не „трапляються з нами”, а є наслідками тих, чи інших наших думок і прагнень.

І тому ми беремо відповідальність за своє Життя на себе. І розуміємо, що кожна невдача – це лише привід для самовдосконалення, підказка для роботи над собою на шляху до Вищої Досконалості, на шляху до Бога.

 

БАГАТОБОЖЖЯ ЧИ ОДНОБОЖЖЯ ?

Ні те, ні інше, або точніше – і те, і інше.

Подивіться, як це питання вирішується в Природі – живому прояві Рідних Богів. Скільки існує форм життя? Скільки видів рослин, квітів, мурах, пташок, тварин та людських культур?

І все це проявлене на нашій одній Землі.

Наші Предки розуміли Світ – як єдиний і багатопроявний.

Адже все народжене єдиним Богом-Творцем – Родом Всевишнім, і проявлене найрізноманітнішими втіленнями, які творять Красу на Землі.

Бог один і множинний, кожен Рід пізнає його у свій час і називає по-своєму, у суті розуміючи одне й те саме.

Рід людський – Древо, а народи – різні гілки.

Тож маємо жити в Любові і Злагоді, по Правді та Совісті, на основах взаємоповаги та дружби, усвідомлюючи, що планета Земля – наша спільна колиска, яку маємо берегти, примножуючи Красу Божественного Життя.

 

МОЛИТВА

Оскільки ми – Онуки Дажбожі, діти Богів, то маємо у собі всі ті якості, що і Прабатьки наші, Боги Рідні. І тому Боги передали нам усе, що мали самі, і дали волю творити Життя своє.

І Боги Рідні вкраяли нам Землю, нашу Україну, щоби ми, діти Божі, Онуки Дажбожі – були мудрі й пригожі, і мужністю пісень славили день, і були вічними, як Світ, і нині, і завжди.

Тому ми у Богів Рідних нічого не просимо, не молимо їх нам щось дати, бо вони вже дали нам все.

Ми славимо їх, і від того звемося Славянами, і славимо їх Словом, і від того звемося Словянами, і звертаючись до Рідних Богів, Світ Богів – Праву Славимо, і від того звемося од віків – Православними.

Ми дякуємо Богам за народження Світу Білого, за Життя і Красу даровані.

Людина, звертаючись до Богів – висловлює їм свою вдячність тими словами, які народжуються в її душі. Славлення – це розмова Серцем, аби зв`язок із Богами ніколи не розривався, аби не забули ми своє призначення у цьому житті на Землі – свято берегти її, і прикладом життя свого – нести та поширювати Світло Божественної Правди.

 

Приклади Славлень дає нам „Велесова Книга”. Н-д:

І се молячись, найперше Триглаву поклонятись маємо.

Це – Бог Прави, Яви та Нави, се маємо їх воістину!

І Триглаву велику Славу співаємо.

І хвалимо Сварога – діда Божого,

Який тому Роду Божому є начало,

І всякому Роду – криниця вічна,

Яка витікає од Джерела свого,

І взимку ніколи не замерзає.

А ми тієї Води Живої, п`ючи, живемо,

Допоки не прийдемо до нього, як свої,

Прибудемо до лук його райських.

Слава Рідним Богам!

 

ЖЕРТВОПРИНОШЕННЯ

Щоб дати відповідь на це запитання – згадаємо: хто ми, діти яких Батьків?

Бог – Рід Всевишній проявився Богами Рідними: Батьком Сварогом, Отцем Небесним і Ладою-Матінкою, Великою Богинею, що творить Лад у Всесвіті, у Родинах Небесних та Земних.

У Світі Явному – вони народили Прабатьків Роду нашого – Праотця Орія і дружину його – Матінку Славу. І від них пішли Роди Орійські – Роди орачів землі, Роди хліборобські, Роди Славні, і розселилися в землях, нам Рідними Богами вкраяних, кожен Рід в своїй Україні по Роду свому.

І тому ми – нащадки Праотця Орія та Матінки Славуні – Славні Орії ( або Арії ) – споконвіку орачі землі, роди хліборобські.

І „Велесова Книга” каже нам, що це Бог Мудрості – Велес навчив Праотців наших землю орати і зерно засівати, і жати снопи колосисті на струджених полях, і ставити Сніп до Вогнища Хатнього, і почитати його, як Отця Божого.

І від того пожертва наша – це праця рук наших, та дари полів наших.

Наші Предки хліборобською свідомістю розуміли, що для того, аби виріс врожай, треба в землю кинути зерно – принести його в пожертву, адже зернина таким чином вмирає, але народжує нам повноналитий колос.

Коли збирали врожай, то знову ж таки, розуміли, що все зібране зерно не можна споживати, навіть під загрозою голодної зими – треба залишити на засів у наступному році – пожертвувати ним, аби мати змогу знову засіяти його в землю.

І в знак розуміння цього Закону Всесвіту вони лишали на полі незжатий сніп колосся – Велесу на борідку, аби дух поля зміг знову відродитися.

Оскільки Всесвіт є Рід, то і все існуюче навколо нас – живе, і є нашими родичами. Тому ми маємо піклуватися і про пташок, і про мурах, і про рослинний та тваринний світи.

Тому маємо вділяти на пожертву Всесвіту, Богам, частину від свого достатку, аби підтримати життя у Всесвіті, аби він міг знову дарувати нам свої богатства.

І так у всьому. Такі самі правила діють і в Світі Духовному. Такий Закон Пожертви – для того, щоб щось отримати, потрібно віддати. І Всесвіт винагородить нас багатократно за нашу праведну світлу безкорисну благочинність.

І „Велесова Книга” визначає оптимальний розмір тої пожертви:

Од праці рук наших маємо вділяти десятину на справи духовні, а од того соте – на Велесове, на пожертву.

І питання пожертви – не є питання пожертв грошима. Принцип пожертви – то є Закон Всесвіту, встановлений Богами. Н-д:

 • Для того, аби виховати гідних дітей – ми повинні вділити час на їх виховання;
 • Щоби отримати Знання – ми повинні пожертвувати своїм часом на їх засвоєння;
 • Щоби парубок здобув прихильність дівчини – він повинен вділити свій час на залицяння та дарувати їй знаки своєї уваги;
 • Для того, аби не втратити Мудрість і Силу нашого Великого Роду ми повинні вділяти свій час на Славлення Богів і спілкування з Предками, а також на громадську діяльність, дотримування Звичаю.

Український народ не має в своїх Звичаях та Традиціях принесення жертв людських.

Про це свідчить і „Велесова Книга”. Це неприйнятно і незрозуміло і самій ментальності українців.

Адже наша пожертва Богам і Предкам – це наше спілкування із ними і пригощання їх Душ, що перебувають у Вирії, аби дати їм сили і закликати Душі Предків повернутися у Світ Явний, народившись у наших нащадках.

 

В нашій традиції:

 • Лишати великодні бабки і крашанки, як символи воскресіння і нового народження Душ Предків на могилах Предків на Проводи;
 • Це кутя на Святий Вечір для Душ Предків; колово – на поминання;
 • Напої та хліб – на згадку про померлих родичів, яких немає з нами за столом;
 • Це роздача Коровая на весіллі, як символу єдності з усім Родом, в тому числі і з Душами Предків і Богами. До того ж Коровай, як і будь-який хліб – можна було лише ломати руками, і ні в якому разі не можна було його різати ножем, аби не було ножа і розбрату між родичами.

"Наша пожертва – це поняття Духовне."

 

Велимир Піхота,

Голова Громади Рідної Віри (Об'єднання Рідновірів України) "Вінець Бога",м.Вінниця

Джерело: сайт громади "Вінець Бога" http://www.vinec.org.ua/

 


 

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud47.jpg
Свята наша земля
pryr99.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.